سپتامبر در باغ گل

سپتامبر ماه شروع مرتب سازی در باغ و آماده سازی هم برای زمستان پیش رو و هم برای سال آینده است. علاوه بر پاک کردن سالانه های مردن و مرتب کردن گیاهان چند ساله ، تکثیر نیز باید انجام شود تا اطمینان حاصل شود که تعداد بیشتری از گیاهانی را که برای سال آینده دوست دارید ، خواهید داشت. بنابراین قبل از بیرون آوردن همسفرهای خود به باغ ، یک یا دو لحظه وقت بگذارید تا این یادآوری کوتاه را در مورد برخی از کارهای اساسی که باید در ماه اوت در باغ گل انجام شود ، بررسی کنید.

هر ساله یک ساله در حال مرگ را از حاشیه گل جدا کنید تا جای ملافه و پیازهای بهاری را بگیرید. هر نیمه گیاهان چند ساله مقاوم در صورت پیش بینی شب های سردتر نیاز به بلند کردن و آوردن به گلخانه دارند. از گیاهان علفی که در این زمان گل آزالیا به گل می آیند مراقبت کنید مانند گلهای مروارید مایکلما که برای جلوگیری از کپک زدن به سمپاشی با قارچ کش احتیاج دارند.

سپتامبر زمان برداشت قلمه از گل های رز مورد علاقه شماست. شاخه ای به طول 25 سانتیمتر را قطع کنید ، بالای یک جوانه در بالا و زیر یک جوانه در پایه برش دهید. تعدادی قلمه را در لبه گلدان پر از کمپوست قرار دهید. قلمه ها را از پنسی و بنفشه نیز بردارید. گیاهان تختخواب بهاری از جمله فراموشی ها ، پنسی ها و گل های دیواری را بکارید ، مطمئن شوید که قبل از کاشت زمین را چنگال می کنید. اکنون وقت آن است که پیازهای گلدار بهاره مانند کروکوس ، فریتیلاریا و سایر پیازهای کوتوله را در چمنزارها یا زیر درختان برگریز بکارید. یک مشت پیاز بردارید و پراکنده کنید ، سپس آنها را در جای خود بچینید. این حالت طبیعی تر ایجاد می کند.

بذر نخود شیرین را در گلدان بکارید و از آن در زمستان و یا گلخانه سرد محافظت کنید. اکنون زمان آن است که غده های گل محمدی را قبل از اولین سرما بلند کنید. خاک را مسواک زده ، در روزنامه بپیچید و تا بهار سال آینده در مکانی خشک و بدون یخبندان نگهداری کنید. آغاز پاییز زمان مناسبی برای زندگی و تقسیم توده های متراکم گیاهان چند ساله است. در حالی که خاک هنوز گرم است ، کلوخه های تقسیم شده را دوباره به مرزها بکارید. به همین ترتیب ، اکنون نیز زمان مناسبی برای بلند کردن و جابجایی بوته هایی است که در مکان نامناسب کاشته شده اند.