گرفتن فیزیکی در تایلند

مراقبت های بهداشتی در آمریکا چنان گران شده است که بسیاری از مردم توانایی پرداخت هزینه های آن را ندارند. در حالی که اوباما و کنگره با این مسئله دست و پنجه نرم می کنند ، بسیاری از مردم می دانند که نمی توانند صبر کنند. آنها اکنون به جراحی احتیاج دارند و توانایی پرداخت هزینه آن را در ایالات متحده ندارند. بسیاری از آنها به کشورهای جهان سوم روی آورده اند که دارای مراقبت های بهداشتی قابل مقایسه یا حتی بهتری از آنچه در کشورهای خود می توانند پیدا کنند ، هستند. آنها آن را گردشگری پزشکی می نامند.

چند سال پیش من در تایلند زندگی می کردم. من فقط برای اطمینان از اینکه همه کارها آنطور که قرار است کار می کند ، لازم بود سالانه فیزیکی بگیرم. من در ساحل اقامت داشتم و به بیمارستان های زنجیره ای معروف به بیمارستان بانکوک رفتم بهترین متخصص قلب در مشهد . آنها یک کیوسک در یک مرکز خرید محلی داشتند که جزئیات خدماتی را که ارائه می دادند و قیمت آن را توضیح می داد.

در اینجا مثالی آورده شده است – بسته قلب استاندارد شامل

جسمی
شمارش کامل خون
قند خون ناشتا
مشخصات لب
– کلسترول
– تری گلیسیرید
– کلسترول HDL
– کلسترول LDL
آزمایش کراتینین کلیه
تست عملکرد کبد
– SGOT
– SCPT
اسید اوریک
تجزیه و تحلیل ادرار
سینه X- ری
الکتروکاردیوگرام
غربالگری عروقی (ABI)
تست استرس ورزشی (EST)
در این جزوه آمده است که من نباید بعد از ساعت 5 عصر روز قبل از آزمایش غذا بخورم. برای تعیین وقت تماس گرفتم اما به من گفتند هر روز صبح می توانم ساعت 10 صبح وارد شوم. آنها پیاده روی را پذیرفتند.

من یک صبح ساعت 10 صبح رسیدم. وقت کریسمس بود. حتی اگر تایلند یک کشور بودایی است ، کل بیمارستان برای کریسمس تزئین شده است. یک دبیر بسیار جوان که تقریباً انگلیسی کامل صحبت می کرد ، در میز اطلاعات از من استقبال کرد. او س meالاتی را که معمولاً شخصاً در یک پرسشنامه پر می کنید از من پرسید. در عرض چند دقیقه ، او یک کارت شناسایی برای من چاپ کرد.

او به دختری دیگر اشاره کرد که مینی لباس قرمز با کلاه بابا نوئل و خز سفید را مرتب کرده بود تا مرا به دفتر معاینه برساند. قبل از اینکه در اتاق معاینه پذیرفته شوم ، چند دقیقه نشستم. یک پرستار ، دوباره انگلیسی زبان ، فشار خون مرا گرفت ، خون گرفت و ضربت و ضربان ابتدایی را که انتظار داشتید در چنین امتحانی انجام دهد ، انجام داد. چند دقیقه ای نشستم و سپس به مطب دیگری منتقل شدم و منتظر ملاقات متخصص قلب و عروق “خودم” بودم.

او پسر جوانی بود ، شاید 30 ساله. انگلیسی اش تقریباً از من بهتر بود. من در مورد آن نظر دادم او خندید. وی مدرک خود را در استنفورد کالیفرنیا کسب کرده بود. او می توانست در آمریکا تمرین کند اما می خواست به خانه بیاید و به کشور و خانواده اش کمک کند.

توقف بعدی من تراشیدن قفسه سینه ام بود تا بتوانند تجهیزات نظارت بر قلب را بهم متصل کنند. همانطور که مرا به تجهیزات متصل می کردند ، کاملاً جدید از HP و جنرال الکتریک ، متخصص قلب من “برگشت”. او کل مدت آزمایش را حدود 20 دقیقه با من ماند.

پس از لباس پوشیدن ، در دفتر او ملاقات کردیم. تمام آزمایشات خون کامل بود. او تمام نتایج را شخصاً با من مرور کرد ، تغییراتی در سبک زندگی و رژیم من را توصیه کرد. وی همچنین اشاره كرد كه از آنجا كه بیمارستان نسبتاً كوچك بود ، وی برای تمام نیازهای مراقبت های بهداشتی من پزشك تعیین شده من خواهد بود.